Daca te îndrăgostești vei suferi

Adelina

New member
Ce este Dragostea?
Este o iluzie.
Te îndrăgostești si?
Pai dupa cu siguranta vine suferinta, exact cum dupa ploaie mereu rasare soarele. Se merita atunci sa te indragostesti?

A te îndrăgosti este precum orgasmul. Muncesti o gramada de timp pentru 5 secunde de paradis si dupa revii la normal. Insa de foarte multe ori munca nu te duce la paradis si ramai cu dureri de cap.

Mulan

Alien
Staff member
1. super tare topicul
2. melodia postate ste pur si simplu bestiala.Deja este in playlist-ul meu.

Compatatia cu orgasmul este una buna.
La fel ca in orgasm e nevoie de multe incercari, munca pentru a ajunge la acesta, insa cand ajungi sa te tii bine ca vei simti o bucatica din paradis zilnic, tot timpul si orice ai face, abia astepti sa ajungi acasa la paradisul tau.

Nu se poate una fara alta, dragoste fara suferita, altfel nu am putea aprecia.

Unii sunt foarte norocosi si gasesc dragostea din prima pentru toata viata, altii mai putin norocosi o gasesc dupa mijlocul vieti sau la final si cei mai ghinionisti nu o gasesc niciodata, chiar daca muncesc din greu sa o gaseasca.

Sper ca nu te gandesti sa spui NU la dragoste, la sentimentul acela de Indragostit/a, care face lumea mai frumoasa, sa simti ca plutesti, chiar daca apoi primesti o aterizare brusca.

Cristi

New member
Te îndrăgostești si?
Cred ca aici ai scris pentru mine, cumva sa imi transmiti un mesaj.
Ce este Dragostea?
Este ceva frumos la care speram cu totii.
Te îndrăgostești si?
Pentru un moment esti fericit.
Eu visam ca voi cu fata din clasa mea, aici a fost iluzia, apoi am postat aici unde mi-ati explicat ca poate nu este de mine si a venit suferinta, durerea, dar asta nu ma face sa ma opresc aici.