Bun venit pe Educatie Sexuala

Mulan

Alien
Staff member
Bun venit pe Educatie Sexuala.

Eu sunt @Mulan administratorul acestui site Educatie Sexuala care se doreste sa vina in ajutorul celor care sunt la inceput de viata sexuala, vor sa se pregateasca, curiosi, cu alte cuvinte se adreseaza tuturor.

Daca alegi sa continui pe acest site, informatiile de mai jos iti vor fi de folos, asa ca ti recomand sa le citesti si intelegi.

1. Indiferent cine esti prima data trebuie te inregistrezi pe site. Poti face asta accesand acest link Register
  2. Recomand sa folositi o adresa de email unica pentru acest site. Nu vom divulga niciodata informatiile tale nimanui insa in ziua de astazi nu poti fi sigur de nimic. Sunt site-uri si sisteme guvernamentale care au probleme de securitate, deci un site ca acesta este fix nimic pentru cineva care doreste cu adevarat informatia. Nu vreau sa te panichezi acum, doar te pun in tema.
  3. Nu divulga informatii personale public pe forum sau in PM, gen : varsta, poze, locatie, adresa de email privata sau chat, etc.
  4. Desi trendul in unele tari este pentru a recunoaste pedofilia ca orientare sexuala, Eu @Mulan adminul acestui site voi face tot ce imi sta in putinta pentru a lupta impotriva acestora. Insa pentru a putea face ceva trebuie sa ma ajutati si va rog sa raportati orice incident de aceasta natura. Pe langa suspendarea pe acest forum, toate informatiile pedofilului va fi publicate public pe forum si trimise la politie.
  5. Dupa inregistrare recomand sa deschizi un topic aici unde te poti prezenta (fara nume real, date personale, etc), ne spui ce cauti si orice alta informatie doresit tu.
  6. Tu ca utilizator esti responsabil de activitatea ta pe forum. Sugestiile de mai sus sunt doar recomandari si doar tu alegi daca le respecti sau nu, insa trebuie inteles ca in orice alegere, decizie exista responsabilitate si consecinte, bune sau rele.
  7. Nimeni nu te va judeca pe acest forum. Poti intreba orice fara probleme, nu trebuie sa faci o formulare de savant. Scrii ceea ce vrei exact cum iti vine in cap, insa recomand unde e posibil sa fie punctat bine pentru ca cei care vor incerca sa iti raspunda/ajute sa o poate face mai bine si desigur ca Tu sa intelegi raspunsul.
  8. Daca topicul tau nu intra in programa scolara Educatie Sexuala - structura materiei In scoala atunci poti deschide la sectiunea Cafeneaua Educatie Sexuală pana se vor adauga si alte categorii.
  9. Mai jos poti posta orice sugestie, nelămuriri sau orice iti trece prin minte.
  10. ATENTIE!!! Toate sursele pe acest forum vor fi postate in clar sau pe romaneste pe sleau/popular/explicit, continutul va fi explicit unde este nevoie, plus se va folosi limbaj direct si fara perdea. Asta pentru a intelege mai bine si suntem pe un site de educatie sexuala, unde nu te ajuta cu nimic daca eu ii spun SULA/PENIS cand tu de fapt te referi la PULA. Daca consideri ca este prea mult pentru tine, atunci recomand sa iesi de pe acest site. Cand te inregistrezi accepti toti acesti termeni.
  11. Daca esti minor recomand sa ceri acceptul parintilor pentru a accesa si fi prezent pe acest site. Insa in acelasi timp inteleg ca uneori acest lucru este imposibil si foarte multi parinti vor spune nu. Trebuie inteles ca parintii tai nu iti vor niciodata raul si vor tot ce este mai bine pentru tine, insa numai gandul ca vrei sau interesat sa sugi o pula sau sa lingi o pizda ii face sa isi piarda mintile. Daca nu intelegi acest lucru, atunci iti ofer un exemplu foarte rau din punctul de vede a multora. Imagineaza-ti ca ai un frate sau o sora mult mai mic/a ca tine si la un moment dat este interesat/a de sex, cum ai reactiona? Pur si simplu i-ai dat cateva palme, arunci telefon, laptop pe geam si ii interzici accesul la internet. Stiu ca suna rau dar asta e realitatea. Acum imagineaza-ti ca reactia parintilor tai la auzul ca esti interesat de sex poate fi de 1000 de ori mai rau, insa asta nu inseamna ca sunt importiva si cu timpul se vor obisnui cu ideea. Secretul este comunicarea cu parintii tai care vor intelege, poate nu imediat, dar te asigur ca vor intelege si chiar te vor ghida. Apoi mai sunt parinti care oricat ar vrea sa te ajute, sustina nu o pot face. Nu pentru ca nu vor ci pentru ca nu pot, nu sunt facuti pentru asa ceva. Imagineaza-ti ca nici intre ei (ma refer intre mama si tata) nu isi permit sa discute liber despre ceea ce fac ei in pat. Daca vrei ca ei sa te inteleaga, atunci si tu trebuie sa incerci sa-i intelegi cu ei. Apoi mai sunt acei parinti care pur si simplu nu vor sa auda de asa ceva si atunci ce poti face? Asa cum am spus mai sus, eu inteleg aceste lucruri si de acea Tu decizi daca ceri sau nu acceptul parintilor pentru a accesa acest site. Eu voi incerca sa te ajut, ghidez, ofer toate informatiile necesare, asa cum sunt ele in realitate, fara perdea. Nu putem baga capul in nisip ca strutul si sa speram ca va trece furtuna.
  12. Este ciudat sa te gandesti ca un copil de 8-10 ani se gandeste sau doreste informatii despe sex. In lumea in carea traim astazi, cand peste tot vezi doar sex sau chestii cu conotatii sexuale e normal sa se gandeasca. Un alt lucru foarte important e ca sunt copiii care desi au varsta foarte mica, mintea si fizicul le cere acest lucru (iar suna foarte rau nu?), corpul se maturizează mai repede. Asa ca decat sa mearga pe strada si sa cada prada unui pedofil mai bine, sub anonimat cere toate informatiile de care are nevoie.
  13. La aceasta categorie Resurse - Informatii Utile voi incerca sa postez informatii utile in opinia mea sau cerute de voi.
  14. Gay/Lesbian/Trans/etc - Trebuie sa fac o notificare de la inceput privind aceste orientari sexuale. Pentru mine exista doua tipuri de oameni: Barbat si Femeie. Ce faci tu in pat, unde alegi sa o bagi (iar suna rau pentru foarte multi :D) este alegerea ta. Nu trebuie sa iti fie rusine pentru ceea ce iti place sau esti, insa la baza, indiferent ce iti place in pat sau cum iti place sa o faci esti una dintre cele doua, barbat sau femeie.
  15. Retine: Daca tu nu te accepti cum esti, ceea ce esti nu te astepta ca altii sa o faca. Daca iti este rusine de orientarea ta sexuala, nu incerca sa dai vina pe altii, asa cum se intampla in zilele noastre. Aici nu te va judeca nimeni (cel putin voi incerca sa reduc numarul la minim), insa uneori si critica este buna, ca iti poate deschide noi orizonturi, intari ceea ce crezi, esti.
  16. Respecta opinia celorlalti. Oricine ai fi si oricum te-ai pune in momentul cand nu ii respecti pe ceilalti sau nu esti civilizat, OUT imediat fara posibilitatea de a te intoarce.

Sper ca informatiile de mai sus ti-au fost de ajutor si te-au convins sa faci parte din acest proiect care este unic in intreaga lume (cred... nu sunt sigur ca cineva a mai facut ceva de gen la acest nivel).
Cu timpul se va adauga optiunea de a adauga continut si in alte limbi, iar primele care vor fi incluse sunt Engleza si Spaniola. Motivul pentru care accept doar acestea doua este ca le cunosc foarte bine si pot citi ceea ce se scrie si raspunde. Cand voi invata germana, o voi adauga si pe aceasta. Nu pot permite continut intr-o limba care nu o cunosc.

ATENTIE!!!
Nu detin nici o specialitate in domeniu, sunt doar o simpla persoana cu o vasta experienta si nu ma refer doar la a face sex ci ajutand oamenii. Din anul 2000 si pana in prezent am fost si sunt confindent online pentru mii de persoane. Pe aceasta cale le multumesc tuturor care au avut incredere in mine pentru ca am reusit sa acumulez foarte multe informatii care acum ma vor ajuta sa va ghidez primii pasi in viata sexuala.
Tot ce postez, recomandari, ghiduri, sfaturi sunt din experiența personala si a celor care am intrat in contact. Este de datoria ta sa te informatii si sa nu urmezi orbeste ceea ce spun. Este posibil ca uneori sa ma insel, de accea gandeste bine inainte de a face ceva.

Cu respect.

Maria16

New member
Foarte buna ideea acestui site.
Atât eu cat si ceilalți de vârsta mea au nevoie de un loc unde pot cere informații si documenta.

Adelina

New member
Hai ca e tare asta. Nu stiu cati isi vor expune gandurile in materie de sex aici, dar sunt foarte curioasa. Mare lucru nu va fi daca nu se aduna cel putin 100 membri activi.

Mulan

Alien
Staff member
Nu stiu cati isi vor expune gandurile in materie de sex aici,
Sa speram ca vor avea curaj tot mai multi.
Inceputul este mai greu, apoi prind curaj cu totii.
Mare lucru nu va fi daca nu se aduna cel putin 100 membri activi.
Ai dreptate.
In timp se vor aduna, mai ales daca se duce vorba ca este un loc ''sigur'' unde poti intreba orice despre sex, indiferent cat de ciudat este.

Adelina

New member
Eu m-am inregistrat din curiozitate. Este posibil sa intreb ceva dar nu te astepta prea curand. Ramane sa vad cine mai are curaj. Lumea e foarte lașa cand vine vorba sa discute deschis despre sex, chiar daca este online unde nu te vezi cu ceilalti.

Georgiana

New member
Nu imi vine sa cred ca ati facut un site de educatie sexuala. Pur si simplu nu imi vine sa cred.
As spune cine dracu intra pe un astfel de site, dar uite ca m-am inregistrat.